Методи лікування ВПЛ

лікування папіломи

Як лікувати папілому?

Лікування засноване на усуненні хвороботворного впливу і патологічних змін, зумовлених ВПЛ-інфекцією, з урахуванням типу вірусу і стадії розвитку виявленого захворювання.

Основні етапи лікування захворювань, пов’язаних з ВПЛ-інфекцією, можна сформулювати таким чином:

 • Призначення противірусних засобів для впливу на ВПЛ.
 • Лікування супутніх інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • Місцеве лікування.
 • Хірургічне лікування.
 • Запобігання поверненню (рецидивам) проявів ВПЛ-інфекції.

Лікування гострокінцевих кондилом полягає у їх видаленні, після чого пацієнтові рекомендується прийом противірусних препаратів та імуномодуляторів, які впливатимуть безпосередньо на причину захворювання та сприятимуть посиленню природного захисту організму.

Застосування противірусних засобів для впливу на ВПЛ

Науково доведена ефективність в лікуванні ВПЛ-інфекції прямих противірусних препаратів – природних флавоноїдів, отриманих з трав щучки дернистої і війника наземного. Вони володіють здатністю безпосередньо впливати на активність вірусних ферментів, що забезпечує пригніченя здатності вірусів відтворювати самих себе. Завдяки цьому реалізується вплив зазначених противірусних препаратів на велику кількість вірусів, у тому числі на ВПЛ.

Хірургічні методи лікування впл-ураження шийки матки

Основним методом лікування прийнято вважати хірургічний. Однак видалення папіломи чи ураженої вірусом ділянки шийки матки жодним чином не є гарантією того, що вона не утвориться знову, оскільки таке лікування аж ніяк не впливає на ВПЛ. Після проведеного хірургічного лікування вірус зберігається в організмі людини і продовжує спокійно завдавати йому невидимої шкоди. Тому лікування ВПЛ-інфекції не повинно бути виключно хірургічним, але й спрямовуватись на боротьбу з самим вірусом і включати заходи, які включають призначення прямих противірусних засобів із діючою речовиною Протефлазід. До речі, попереджаємо, що нажаль інших діючих речовин з прямою противірусною дією немає.

Дисплазія шийки матки – це захворювання, яке характеризується порушенням клітинної будови поверхневого шару шийки матки, і є проміжним станом між раком і аномальним розвитком атипових клітин епітелію, яке поки що не становить небезпеки.

Суть проведення хірургічних методів полягає у видаленні зміненої вірусом тканини шийки матки. Це:

Петльова електроексцизія шийки матки – метод полягає у висіченні патологічно зміненої тканини тонкою дротяною петлею різної форми. Після її проведення бажано протягом місяця утриматися від статевих контактів та використання тампонів. Протипоказане значне фізичне навантаження, від теплових процедур теж варто утриматись. Перші 2-3 тижні можуть спостерігатися кров’янисті виділення, що вважається нормою.

Діатермокоагуляція, або електрокоагуляція – це метод, який полягає в припаленні електричним струмом зміненої під дією вірусу ділянки шийки матки. На даний час цей метод застосовується все менше через високу частоту ускладнень та негативний вплив на репродуктивну функцію загалом. Основним ускладненням є рубцеве звуження шийки матки та цервікального каналу (канал, що з’єднує порожнину матки з піхвою), що негативно позначиться на майбутніх пологах, якщо жінка планує ще вагітність.

Кріодеструкція (кріоабляція)  – цей метод полягає у використанні рідкого азоту для заморожування і руйнування зміненої тканини. З можливих ускладнень після проведення процедури може виникати рубцеве звуження шийки матки, рідко – кровотеча, частіше спостерігаються незначні кров’янисті виділення. Після проведення кріодеструкції пацієнтці радять утриматися від статевих контактів протягом місяця. Повторне обстеження проводять через 4-6 місяців після кріодеструкції.

Лазерна вапоризація – цей метод полягає у дії на шийку матки високоенергетичного лазерного променя, що забезпечує видалення зміненої під дією вірусу тканини шляхом її вапоризації (випаровування). Рекомендації щодо післяопераційного періоду такі самі, як і після проведення кріотерапії.

У пізніх стадіях раку шийки матки, коли пухлина поширилась за межі шийки матки, проводять хірургічне видалення матки з придатками (гістеректомію). Це досить травматичний метод хірургічного лікування, який проводиться під загальною анестезією, перші дні після операції жінка залишається в лікарні під наглядом лікарів. Мине тривалий реабілітаційний період, перш ніж жінка зможе повернутись до звичного життя.

Після цих процедур на жінку можуть очікувати:

 • легкий біль, схожий на менструальний – найчастіше минає протягом кількох годин і тамується прийомом знеболювальних засобів.
 • незначні кров’янисті або коричневі водянисті виділення можуть тривати до 4 тижнів.

Існує невеликий ризик більш серйозних ускладнень, а саме:

 • приєднання інфекції, що провокує появу або посилює кровотечу, появу виділень з піхви з неприємним запахом та постійного болю в животі. Якщо виникають вказані симптоми, жінка обов’язково повинна звернутися до лікаря за медичною допомогою.
 • ускладнення в майбутніх пологах: високий ризик передчасних пологів (до 37-го тижня вагітності), нерозкриття шийки матки в пологах через її рубцеве звуження, що може вимагати проведення родорозрішення шляхом кесаревого розтину.

На жаль, сьогодні чітко виробленої програми по лікуванню ВПЛ у жінок не існує. Позбавлятися захворювань, що виникли внаслідок ВПЛ-інфікування, необхідно під обов’язковим контролем лікаря, дотримуючись його кваліфікованих рекомендацій. Зустрічаються випадки самовільного вилікування, але це буває вкрай рідко. Набагато частіше виникають рецидиви захворювання, тому боротьба з ВПЛ повинна бути комплексною. Обов’язково в комплексне лікування повинні бути включені противірусні засоби і препарати, що покращують імунітет. Противірусні засоби необхідно приймати для запобігання рецидиву хвороби і для профілактики розвитку онкологічних захворювань.

Чому з’являються рецидиви ВПЛ

Важливо усвідомлювати, що будь-який хірургічний метод видалення бородавок не позбавляє організм людини від вірусу. Тому генітальні бородавки можуть з’являтися (рецидивувати) після лікування, і це не обов’язково означає, що людина знову заразилася. Частота рецидивів гострокінцевих кондилом перевищує 50% через рік після проведеного лікування і пояснюється наступними факторами:

 • Наявність рецидивуючої інфекції у статевого партнера; можливе інфікування одразу декількома типами ВПЛ.
 • Потенційно тривалий час прихованого перебування ВПЛ в людському організмі.
 • Стійкість вірусу в шкірі, волосяному фолікулі або ділянках, на які не вплинуло проведене лікування.
 • Мають місце глибокі ураження або зміни, які не були своєчасно виявлені.

Отже, чим ретельніше пацієнт буде слідувати рекомендаціям лікаря, тим більша ймовірність, що ВПЛ більше не дасть про себе знати.

Пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря, правильно підібрана терапія, зокрема противірусна, що включає застосування противірусних препаратів з діючою речовиною Протефлазід з впливом на безпосередню причину захворювання і уважне ставлення до власного здоров’я допоможуть вам ніколи не мати небезпечних проявів, таких як дисплазія чи рак шийки матки.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]